idealne tętno bieganie, polecicie ?

idealne tętno bieganie, polecicie ?

Gdzie znajduję kalkulator BMI, bowiem chce sprawdzić czy przypadkiem nie mam zbyt dużo kilogramów w stosunku do wzrostu?

roudee

Posty: 1

 
U mnie kalkulator BMI wskazał wagę prawidłową, natomiast cały czas człowiek musi się pilnować. Niewiele trzeba, aby wejść w nadwagę, a potem jest już o dużo, dużo trudniej.

Dobre-czapunie

Posty: 21

 
Korzystałem z kalkulatora biegowego i u mnie działa to niezwykle dobrze. Akurat ja długodystansowcem nie jestem i wystarcza mi pięć kilometrów, natomiast określiłem tempo i wiem ile czasu trzeba, aby przebiec ten odcinek drogi.

Acclaim

Posty: 13

 
Trzeba sprawdzać, która jest, jakość powietrze przed bieganiem, a wówczas wybierzemy najlepszy czas. Przeglądając raporty pogodowe wiemy czy biegamy teraz czy czekamy godzinę, aż zacznie się robić o wiele lepsza pogoda. Nie chodzi tylko o temperaturę, lecz przede wszystkim o to, aby nie było w mieście zbyt wiele smogu.

zeroo13

Posty: 24

 
Mam tutaj stronę gdzie można sprawdzić idealne tętno https://www.runisfun.eu/strefy-tetna i według mnie działa niesłychanie dobrze. Polecam sobie sprawdzić taki kalkulator i dokładnie zaplanować bieganie na świeżym powietrzu.

Marioleczka

Posty: 9

 
Biegać za mocno nie lubię, dlatego nie za bardzo pomogą w szukaniu kalkulatora biegowego. Czasami jakiś spacer i tyle. Akurat mam to szczęście, że nie ważę zbyt wiele i mogę jeść, co chce. Wszyscy mi tego zazdrosną.

Black_Riot

Posty: 2

 
U mnie idealne tętno podczas biegania to 120 uderzeń, lecz mam znajomego, który biega od dużo lat i on nawet do stu uderzeń na minutę nie chodzi. Wszystko jest kwestią organizmu, lecz i wytrenowania, zatem pożądane byłoby mnóstwo biegać dla swojego zdrowia. Wtedy nie trzeba się martwić o nadwagę, a przecież o to nam właśnie chodzi.

Klara323

Posty: 2

 
Lubię dbać o siebie, ale nie zawsze jest na to czas. Jeżeli człowiek ciągle pracuje to okazuje się, że na zdrowie nie ma już czas. To niewątpliwie nie jest rozsądne, ale co wykonać?

Kamigyq

Posty: 3

 
Korzystałem z kalkulatora biegowego i u mnie działa to bardzo dobrze. Akurat ja długodystansowcem nie jestem i wystarcza mi pięć kilometrów, ale określiłem tempo i wiem ile czasu trzeba, aby przebiec ten odcinek drogi.

Grabow12

Posty: 3

 
Według mnie trzeba się skupić, na jakości powietrze i bieganiu, bo to bardzo ważne. Smog zabija wiele osób, dlatego biegnie w mieście gdzie warunki są słabe nie jest najlepsze. Można sobie dla danej miejscowości ściągnąć specjalne raporty i wtedy wiemy, jaka jest podłoga.

pawel253 

Posty: 7